W pierwszej połowie Lipca rusza system Opolskiego Roweru Miejskiego – GeoVelo Opole

  5 czerwca 2019

Na 19 stacjach rowerowych na terenie Opola oczekiwać będzie na użytkowników ORM docelowo 280 wygodnych, trwałych i bezpiecznych rowerów wyposażonych w m. in. antyprzebiciowe koła, zintegrowane oświetlenie zasilane z dynama, zamontowany na kierownicy koszyk do przewozu małego bagażu, dzwonek, oraz lokalizator GPS i alarmowy sygnał dźwiękowy.

To rowery tzw. czwartej generacji które nie wymagają parkowania poprzez wpięcie do zamontowanej na stałe stacji dokującej. Rowery będą pod stałą kontrolą zabezpieczoną monitoringiem pozycji GPS która również zapewni kontrolę prawidłowości miejsca docelowego zwrotu roweru na wyznaczone w systemie miejsce postoju.

Pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru będzie bezpłatne. Za dalsze użytkowanie roweru będzie trzeba zapłacić 5 gr za minutę, jednak już po upływie 200 min system naliczania opłat zatrzyma się i użytkownik zapłaci nie więcej niż 9 zł za pełną dobę wypożyczenia roweru. Po upływie 24 godzin system znowu rozpocznie naliczanie ponownej opłaty.

Ten model naliczania opłat ma m. in. zachęcać do dalszych wycieczek i umożliwiać za niewielką opłatą 9 złotych cieszenie się dostępem do roweru nawet przez całą dobę.

Wypożyczenie roweru będzie możliwe po zainstalowaniu na smartfonie i zarejestrowaniu się w aplikacji GEOVELO Opole, umożliwiającej wypożyczenie roweru poprzez skanowanie, lub ręczne wpisanie kodu QR. Aplikacja wskaże nam wszystkie rowery dostępne do wypożyczenia oraz drogę do wybranego przez nas roweru a także wszystkie stacje rowerowe i miejsca postojowe na terenie Opola.

Poprzez aplikację można będzie można zakupić będzie zakupić abonamenty na korzystanie z rowerów GeoVelo Opole: dzienny w cenie 9,00 zł pozwalający na wypożyczenie i zwrot korzystanie z dowolnej liczby rowerów przez 24 godziny od momentu jego aktywacji, oraz  miesięczny w cenie 40,00 zł, trzymiesięczny w cenie 80,00 zł lub roczny w cenie 160,00 zł pozwalające na korzystanie z roweru dwa razy po godzinie w ciągu dnia.

Za pomocą jednego konta w aplikacji można wypożyczyć tylko jeden rower.

Każda stacja systemu Opolskiego Roweru Miejskiego wyposażona będzie w stojaki umożliwiające zaparkowanie rowerów oraz panel informacyjny z ze wskazaniem lokalizacji stacji oraz skróconą instrukcją rejestracji w systemie i wypożyczania rowerów.

System GEOVELO OPOLE będzie funkcjonował w Opolu przez najbliższe 3 lata zawsze w okresie od 1 Marca do 30 Listopada.